• Budynek
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku
  • Budynek
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku
  • Budynek
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku

5

W środę 18 października, obydwie klasy piąte wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz p. pedagog -Joanną Mazur- udały się na wycieczkę do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu była niedawno otwarta Kortosfera. Na początku odwiedziliśmy Laboratorium Wysokich Energii, gdzie podziwialiśmy elektromagnetyczne pokazy urządzenia zwanego „władcą piorunów”, które w połączeniu z dźwiękami odtwarzającymi wybrane melodie okazały się bardzo widowiskowe. Kolejną atrakcją była multimedialna wystawa z ogromną liczbą eksponatów, m. In. „Człowiek – istota jedząca” ukazująca konsekwencje nieprawidłowego stylu życia. Przy okazji zobaczyliśmy wahadło Foucaulta o wysokości około 15 m, które zajmuje 3 piętra.

Kolejna atrakcja- Labosfera- pozwoliła nam wcielić się w role chemików i mikrobiologów. Tam przeprowadziliśmy  doświadczenie (jak to ujęła pani prowadząca zajęcia) na poziomie akademickim. Najpierw wykonaliśmy preparaty wymazowe z jamy ustnej, które po barwieniu innymi płynami mikrobiologicznymi, obserwowaliśmy pod mikroskopem . Można było zobaczyć, jakie drobnoustroje zamieszkują nasze komórki. Przygoda w Kortosferze trwała 4 godziny, ale zupełnie nie odczuliśmy upływu czasu.

Kolejny punkt naszego wyjazdu to Park Trampolin, gdzie w strojach sportowych i specjalnych skarpetkach pod okiem czujnego trenera korzystaliśmy ze wszystkich dobrodziejstw parku. Zmęczeni i głodni zregenerowaliśmy siły w pobliskiej restauracji. Pełni wrażeń planujemy kolejny wyjazd.
                                                                                                               opracowała:
 Ewa Radomska Jolanta Zapadka

    


 

   certyfikat   cercertyfikat

Adres

Szkoła Podstawowa w Wielbarku im. Królowej Jadwigi
ul. M. Kopernika 10
12-160 Wielbark

Telefony

Sekretariat tel. 89 621 84 33
Dyrektor tel. 89 621 86 22
Sekretariat uczniowski tel. 89 621 80 14

E-mail

spwielbark@wp.pl